Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Starostlivosť o kvety

Úvod Starostlivosť o kvety

Ako to je so živými kvetmi? Odkiaľ sa vlastne berú? (Veľkoobchod)

 

V reťazi od záhradníka až ku spotrebiteľovi zohráva veľkoobchod významnú úlohu. Musí zabezpečiť, aby sa kvety dostali rýchlo a ešte čerstvé do maloobchodu. (K nám) Hneď po aukcii sa rezané kvety pre vývozcu balia do škatúľ a upravujú sa tak, aby bola možná ich okamžitá preprava. To znamená, že kvety sa čo najrýchlejšie zabalia, aby boli dopravené bez poškodenia. Balenie a doprava kvetov sú rôzne. Väčšinou sa kvety dopravujú v škatuliach. Kartónové škatule, v ktorých sú kvety zabalené sa ukladajú do chladiacich boxov s teplotou, ktorá je najideálnejšia pre ich dopravu.

 

Maloobchod (Naše kvetinárstvo)

 

Veľkoobchod sa stará o to, aby sa rezané kvety dostali k maloobchodníkovi čerstvé a nepoškodené.

Našou úlohou je sa postarať aby sa z kvetov naaranžovali krásne kytice, ktorá Vám doma vydržia čo najdlhšie krásne a čerstvé.

 

Zákazník (Vy)

 

Máme pre Vás pár rád, ktorá kvetom pomôžu vydržať čo najdlhšie.

 

  1. Zrežte stonky kvetov o 2-4cm (opakujte každé 2 dni)
  2. Odstráňte listy ktoré sú v úrovni vody
  3. Kvety vložte do čistej vázy s čistou vodou (vodu vymieňajte každý deň)
  4. Kvety umiestnite ďalej od ovocia a zdroja tepla
  5. Ku kyticiam dávame vrecúško výživy pre rezané kvety, ktoré sa vsype do vody. Výživa pre rezané kvety podporuje kvet zdravší a krajší. Predlžuje sa i životnosť kvetov.  

 

Trvácne ruže

 

Trvácne ruže  k nám chodia zo zahraničia zabalené v špeciálnom obale aby sa predišlo pučeniu hlavičiek ruží a ich poškodeniu. U nás ich naaranžujeme do boxov a pripravíme na doručenie pre Vás. Ruže nie je vhodné vystavovať teplu a priamemu slnku. Najvhodnejšie je vystavanie pri izbovej teplote 15C - 20C. Ruže sa nesmú čistiť vodou ani inými čistiacimi prostriedkami.

Copyright 2016 - 2021 © Kvetinárstvo Ľalia Podolínec